novinky

Letní party Stav Beztíže

Letní party Stav Beztíže

Opět pořádáme naši tradiční Letní párty Stav Beztíže. Loni tuto akci navštívilo 300 dětí a mladých ze širokého okolí. Sejdeme se 13.6. od 15h na hřišti u Vinohradské vodárny.

Celý článek

Beztíže vydala CD s písněmi svých klientů

Beztíže vydala CD s písněmi svých klientů

Beztíže od roku 2011 pro své klienty pořádá rapové workshopy, díky nimž se na světlo světa dostala již poměrně známá jména - skupiny UGC, Black Brothers, Black Style nebo zpěvačka Nelly. Všichni tito mladí interpreti se sešli, aby dohromady natočili desku Yes, we can složenou z tradičních písní i autorských skladeb.

Celý článek

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY!

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY!

Hledáme nové tváře do našeho skvělého týmu a to na pozici kontaktní pracovník/ice v nízkoprahovém klubu a terénním programu – Praha 2 a Praha 10!
Jdete do toho? Čtěte dál...

Celý článek

Naši rapeři z Nuslí ve videu Rozálie Kohoutové

Naši klienti se objevili v krátkém klipu režisérky Rozálie Kohoutové věnující se mladým lidem žijícím v Nuslích a věnujícím se rapu. Klip v soutěži Goethe institutu mezi ostatními snímky z dalších evropských měst reprezentoval Prahu. Natáčelo se během rapových workshopů přímo v klubu, ale také v okolí.

 

A co k tomu říká sama režisérka?

Beztíži mi doporučili v Člověku v tísni, když jsem hledala nízkoprahový klub, se kterým bych mohla spolupracovat a natočit krátký spot do projektu Goethe Institutu pod názvem 180 vteřin. Chtěla jsem do projektu zapojit mladé Romy, kteří se učí rapovat, proto jsem kontaktovala nuselský Klub Beztíže2, kde také probíhá workshop rapové hudby. Bylo skvělé, že jsme mohli využít zázemí klubu, kde se děti cítí dobře, mají k němu důvěru, a i proto si myslím, že se mnou od začátku dobře spolupracovaly. Romské děti, se kterými jsem se seznámila, mají k Beztíži velmi pozitivní vztah, rády a dobrovolně se sem vracejí. Z mého pohledu pro ně klub opravdu funguje jako útočiště, kde mohou trávit volný čas a kde jsou jejich aktivity pracovníky klubu směrovány dobrým směrem. Klub hraje pro děti ze sociálně slabších, romských rodin zásadní roli v jejich dalším rozvoji.

Všechny snímky soutěže zde.

 

 

Hledáme kolegu či kolegyni

Hledáme kolegu či kolegyni
Celý článek
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 17 další >