novinky

Naši rapeři z Nuslí ve videu Rozálie Kohoutové

Naši klienti se objevili v krátkém klipu režisérky Rozálie Kohoutové věnující se mladým lidem žijícím v Nuslích a věnujícím se rapu. Klip v soutěži Goethe institutu mezi ostatními snímky z dalších evropských měst reprezentoval Prahu. Natáčelo se během rapových workshopů přímo v klubu, ale také v okolí.

 

A co k tomu říká sama režisérka?

Beztíži mi doporučili v Člověku v tísni, když jsem hledala nízkoprahový klub, se kterým bych mohla spolupracovat a natočit krátký spot do projektu Goethe Institutu pod názvem 180 vteřin. Chtěla jsem do projektu zapojit mladé Romy, kteří se učí rapovat, proto jsem kontaktovala nuselský Klub Beztíže2, kde také probíhá workshop rapové hudby. Bylo skvělé, že jsme mohli využít zázemí klubu, kde se děti cítí dobře, mají k němu důvěru, a i proto si myslím, že se mnou od začátku dobře spolupracovaly. Romské děti, se kterými jsem se seznámila, mají k Beztíži velmi pozitivní vztah, rády a dobrovolně se sem vracejí. Z mého pohledu pro ně klub opravdu funguje jako útočiště, kde mohou trávit volný čas a kde jsou jejich aktivity pracovníky klubu směrovány dobrým směrem. Klub hraje pro děti ze sociálně slabších, romských rodin zásadní roli v jejich dalším rozvoji.

Všechny snímky soutěže zde.

 

 

Hledáme kolegu či kolegyni

Hledáme kolegu či kolegyni
Celý článek

Beztíže se blýskla na Národní konferenci o mládeži

Beztíže se blýskla na Národní konferenci o mládeži

Vedoucí Beztíže Tomáš Klumpar se 1. března vydal do Národní technické knihovny, kde se zúčastnil Národní konference o mládeži s podtitulem: Jaké jsou trendy současné mládeže a jak na ně reagovat?

Celý článek

Beztíže oslavila 16. narozeniny

Beztíže oslavila 16. narozeniny

16. narozeniny jsme oslavili v trochu komornějším duchu, než je zvykem, ale o to intenzivněji jsme si je užili. Spoustu jídla, karaoke a taneční kreace s x-boxem. Tady je malá ochutnávka fotek.

Celý článek

video: P.A.T. na Vánoční party

video: P.A.T. na Vánoční party

Přinášíme video z Vánoční party v žižkovském klubu Beztíže, kde koncertoval rapper P.A.T.. Slovenská hvězda přilákala 94 našich bývalých i současných klientů a jejich přátel. Atmosféra byla doslova elektrizující. Kromě P.A.T.a zarapovali i naši kluci z UGC, na gramofony zahrál Dj Bica z Inside Kru, který zájemce učil scratchovat. Také jsme se bavili u turnaje ve stolním fotbálku. Všechny fotky zde.

Celý článek
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 17 další >